#Vacu-Maid SPLIT

Kod produktu: Vacu-Maid SPLIT
Dostępność: W magazynie

Vacu-Maid SPLIT 

Cena Detaliczna +23% VAT 
Cena z usługą montażu + 8% VAT 


Odkurzacze centralne Split, to urządzenia, które składają się z dwóch części.

W jednej z nich, tej mniejszej, umieszczono silnik wraz z turbiną wytwarzającą podciśnienie, w drugiej części umieszczoną sekcję filtrów, składającą się z podstawowego filtra cyklonicznego oraz dodatkowego filtra włosów, który mieści się w dedykowanej komorze nad filtrem cyklonicznym. Zbiornik na śmieci, zebrane w trakcie odkurzania, znajduje się pod częścią separatora cyklonicznego.

Rozdzielenie obudowy silnika, od obudowy separatora, pozwoliło na uzyskanie większego filtra cyklonicznego z funkcją odseparowania strumieni powietrza czystego od zanieczyszczonego. Odkurzacz jest praktycznie bezobsługowy. Modułowość konstrukcji pozwala na dostosowanie parametrów urządzenia do specyficznych wymagań użytkownika.

Jak wszystkie odkurzacze centralne Vacu-Maid, również odkurzacze centralne Split, są wyposażone w opatentowaną szczelinę dekompresyjną, która pozwala na umieszczenie w zbiorniku na śmieci zwykłego worka foliowego lub torebki foliowej, w której to będą się gromadzić zebrane w czasie odkurzania zanieczyszczenia. Zastosowana szczelina dekompresyjna zapobiega przed poderwaniem przez strumień zasysanego powietrza i zapchaniem części separatora cyklonicznego.

Dla wygody montażu, odkurzacze centralne Split można instalować, tak aby część z silnikiem była oddalona od separatora zanieczyszczeń. Na przykład silnik może być zamontowany tuż przed wyrzutnią powietrza, natomiast separator zanieczyszczeń, który nie generuje żadnego hałasu w miejscu, pozwalającym na łatwe wyrzucanie zebranych zanieczyszczeń.

Wszystkie odkurzacze centralne Split wyposażone zostały w oryginalne silniki produkowane przez firmę Ametek Lamb. Zastosowane silniki posiadają konstrukcję By-pass, w której powietrze zasysane w czasie sprzątania nie bierze udziału w procesie chłodzenia części elektrycznej silnika, a jest wydmuchiwane bezpośrednio do króćca wydechowego odkurzacza. Dlatego odkurzacze z silnikami typu By-pass wymagają tłumika na przewodzie wydechowym. Część elektryczna silnika jest chłodzona osobnym obiegiem powietrza z pomieszczenia, w którym jest zainstalowany odkurzacz centralny. Trwałość silników typu By-pass została potwierdzona 10 letnią gwarancją producenta.

Wszystkie odkurzacze centralne Split pomalowane są trwałą proszkową powłoką lakierniczą w dyskretnym szarym kolorze, który w połączeniu z ponadczasową formą kształtów obudowy, gwarantuje atrakcyjny wygląd przez kolejne dziesięciolecia.